Vyhledávání

find_text


Příspěvek na historické elektrozařízení

recyklační poplatky Od 13.8.2005 platí: novela zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech, která přináší změny především ve zpětném odběru elektrozařízení a příspěvku na historické elektrozařízení. Tento zákon postihuje všechny dovozce, výrobce, ale i prodejce.

Prodejci elektrospotřebičů nejsou podle názoru Ministerstva životního prostředí povinni převzít od zákazníka starý spotřebič přímo na prodejně. Povinností maloobchodního prodejce je přesně informovat zákazníka o sběrných místech. Lze mít přímo na prodejně vystavený seznam sběrných dvorů blízko místa prodejny nebo lze tuto informaci pomoci vyhledat na stránkách ministerstva životního prostředí (http://www.env.cz) nebo na stránkách kolektivních systémů - ELEKTROWIN - domácí elektrospotřebiče, ASEKOL (elektronika, IT technika), případně REMA,EKOLAMP - osvětlovací technika.

V rámci novelizace zákona musí dovozce nebo výrobce vybírat tzv. recyklační příspěvek vybíraný na historická elektrozařízení. Tato částka je určená k financování zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění použitého elektrozařízení pocházejícího z domácnosti, které bylo uvedeno na trh do 13. 8. 2005. Je tedy určen i na zpětný odběr a další nakládání s použitým elektrozařízením uvedeným na trh dnes již neexistujícími výrobci, dovozci, prodejci apod.

Dovozci a výrobci mají možnost výši příspěvku uvádět na svých dokladech. Jelikož každý výrobce této možnosti využije, jsou následně pak všichni prodejci povinni uvádět náklady na sběr, zpracování a likvidaci historického elektrozařízení odděleně. Proto i na našich prodejních dokladech vystavovaných po 1. září 2005 bude uvedena položka - " Příspěvek na historické elektrozařízení".

Poplatek DOMÁCÍ ELEKTROSPOTŘEBIČE
194,- Kč Chlazení (velké chladicí zařízení, chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin)
69,- Kč Velké domácí spotřebiče (pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, elektrické sporáky, elektrické plotny, mikrovlnné trouby, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, ostatní velké domácí spotřebiče v jiné podskupině neuvedené
16,- Kč Vysavače (vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění)
4,- Kč Malé domácí spotřebiče (žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy , topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary a zařízení pro otevírání nebo uzavírání nádob nebo obalů, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže nebo jinou péči o tělo, hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, váhy, elektrické ventilátory malé)

Poplatek SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKA
277,- Kč Televize s úhlopříčkou nad 21" (do 55 cm včetně)
61,- Kč Domácí kina (DVD mechanika, tuner a zesilovač vše integrované v jeden celek + sada reproduktorů, bez TV)
34,- Kč Televize do úhlopříčky 21“ (55 cm) včetně, DVD, video přehrávače a rekordéry, mikro/mini/midi věže, hifi komponenty (zesilovače, receivery, tunery), SAT a DVBT přijímače, dataprojektory, elektrické a elektronické hudební nástroje
10,- Kč Videokamery, fotoaparáty, autorádia, navigační systémy, GPS, přenosné radiomagnetofony, sady reproduktorů
4,- Kč Discmany, walkmany, MP3 přehrávače, jiné osobní přehrávače, digitální fotoaparáty, radiobudíky, baby sittery (el. chůvy), sady autoreproduktorů
4,- Kč Analogové fotoaparáty, sluchátka, dálkové ovladače, mikrofony, komponenty zabezpečovacích systémů (čidla, ústředny apod.)

Poplatek IT TECHNIKA A TELEKOMUNIKACE
195,- Kč Plazma monitor nad 21"
34,- Kč Kopírovací zařízení / multifunkční atd. do 50 kg
60,- Kč Plazma monitor do 21",CRT monitor do 21"
12,- Kč Fax / multifunkční zařízení,tiskárny,Laptop osobní počítač,Stolní osobní počítač
0,6,- Kč Počítačová klávesnice,Počítačová myš,Externí drive,Externí modem,Rozbočovač / přepínač hub a jiné síťové prvky,Kalkulačka bez zařízení pro tisk
3,- Kč Záznamník,Bezdrátový telefon,Jednotka GPS,Telefony,

VyhledáváníHLEDEJ

Novinky


1.8.2011 Původ zboží u ELEKTRO KAMIK
více zde
20.7.2018 uzavírka objednávek
více zde
20.8.2018 Uloženka - výdejna Heršpická

více zde

1.4.2019 výdejna Logflex

více zde

21.10.2018 omezení způsobů plateb
více zde

Pokud není uvedeno jinak, veškeré ceny jsou uvedeny včetně DPH. Obrázky mohou být pouze ilustrativní. Provozovatel si vyhrazuje právo změny cen zboží, služeb, nebo jiných údajů bez předchozího upozornění.
Copyright © 2009 Petr Kamermeier.

   Logo    P.A.M.M. nábytek – Pavel Lipenský